szechenyi

Főoldal

A kedvezményezett neve: Borsodbótai Önkéntes Tűzoltó-, Települsszépítő-, Környezetvédő- és Foglalkoztatást Elősegítő Egyesület

A projekt címe: Transznacionális együttműködések a Borsodbótai Önkéntes Tűzoltó-, Települsszépítő-, Környezetvédő- és Foglalkoztatást Elősegítő Egyesületnél

A projekt azonosító száma: EFOP-5.2.2-17-2017-00076

A szerződött támogatás összege43.049.794 Ft

A támogatás mértéke: 100%

A projekt befejezési dátuma: 2020.01.01.

Mi a projekt, mi a célja, kik a külföldi együttműködők

Az EFOP-5.2.2-17 pályázat a transznacionális együttműkések elősegítését és támogatását tűzte ki célul. A projekt keretein belül kiemelt feladat az esélyegyenlőség megőrzése és biztosítása, a szociálisan vagy bármely okból hátrányos helyzetű rétegek, így a roma származásúak, munkanélküli fiatalok, fiatal családok támogatása és képzése, információval való ellátása, valamint a magyarságtudat erősítése és a közösségek összekovácsolása. Ennek érdekében a Borsodbótai Önkéntes Tűzoltó-, Településszépítő-, Környezetvédő- és Foglal-koztatást Elősegítő Egyesület stratégiai megállapodást kötött 4 másik jogi szervezettel, melyek a következők: Bodor György Közművelődési Egyesület (Gelence, Románia), a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület (Fehéregyháza, Románia), az Önkéntes Tűzoltó Egyesület Abafalva (Abafalva, Szlovákia), és a Sajószentkirály Önkormányzata (Sajószentkirály, Szlovákia). A résztvevők vállalást tettek arra, hogy biztosítják egymás között a tudástranszfert, a tapasztalatcserét és összehangolt cselekvési terveikkel segítik egymást.

A programok általános összefoglalása

A pályázat keretein belül kompetenciafejlesztésre kerül sor, ahol az együttműködésben résztvevők szakemberei tapasztalatot és véleményt cserélhetnek annak érdekében, hogy az eredmény mindenki számára kézzel fogható legyen. Ezen alkalmakkor leginkább a személyes kompetenciák fejlesztése kerül előtérbe, melyben a kommunikáció és a konfliktuskezelés az, amely a leginkább hasznukra válik a résztvevőknek. Az egyéni kompetenciák fejlesztése hozzásegíti őket a váratlan problémák megoldásához éppúgy, mint a hosszú távú hatásokkal bíró cselekvési tervek végrehajtásához. 
A műhelymunkák során a külföldi és hazai szakemberek egy adott témát járnak körbe interaktív elemzés és megoldási javaslatok kidolgozása során kreatív technikák segítségével, melyek célja a tapasztalatcsere, az ismeretek elmélyítése, valamint a közös megoldások keresése. 
Egy fontos programelem továbbá a tréningek megvalósítása, melyre azért kerül sor, hogy a pályázatban résztvevő szakemberek tudását naprakészen tartsuk, megvalósítsuk közöttük a tudástranszfert, szélesítsük a szakpolitikai szakértők látókörét és javítsuk a társadalmi kihívásokra adott válaszok minőségét. A programok, rendezvények mellett egy kutatást is megvalósítunk, melyről később részletesen beszámolunk jelen felületen.

A projekt disszeminációs tevékenységeként működtetjük jelen aloldalt a honlapunk mellékleteként. Bejegyzések formájában adunk számot a projekt előrehaladása során a tevékenységünkről. Ezek a bejegyzések itt és a főmenü többi pontjában (témájuknak és jellegüknek megfelelően) olvashatóak.

A kedvezményezett, a BÖTTE bemutatása

A projekt témájának bemutatása